غوطه وری فرهنگی: شش سوپ سنتی بزرگ هندوراسی

هندوراسی ها عاشق سوپ هستند. این غذا در بیشتر مجالس خانوادگی و تقریباً در همه شام ​​های نیمه رسمی سرو می شود ، که معیار واقعی مهارتهای آشپزی سرآشپز است. بعنوان یک غذای اصلی ، برخی از رستوران ها چیزی بیشتر سرو نمی کنند. اکثر “سوپ های” سنتی در سراسر آمریکای لاتین دارای تنوع هستند و با استفاده از ادویه جات ترشی جات و ادویه های متمایز منطقه ای خود را حفظ می کنند. اکثر آنها واضح و ضخیم نیستند و ترکیب موفق مواد اولیه به همراه تکنیک های آشپزی فرهنگهای مختلف قومی واقعاً یک هنر است.

برخی از آثار کلاسیک که هیچ بازدید کننده ای نباید از دست بدهد:

سوپ موندونگو: این پادشاه سوپ های آمریکای لاتین است. موجود در سراسر قاره آمریکا در جنوب مکزیک ، در صدها تنوع محلی ، ریشه در جزیره کارائیب دومینیکا در زمان مستعمرات اسپانیا دارد. به گفته مورخان ، این مورد در میان برده های آفریقایی به عنوان وسیله ای برای استفاده از محصولات با منشاء حیوانی که مناسب سفره استاد نیستند ، همراه با سبزیجات و عطر از توطئه های کوچک باغ و جنگل های اطراف آن آغاز شد.

نسخه هندوراسی Mondongo به عنوان مواد اصلی پینه گوشت یا گوشت خوک و استخوان پا دارد. به این سبزیجات معمولی مانند سیب زمینی ، پیاز قرمز و الوت های برش خورده اضافه می شوند. مقداری آیوت و پاتاس و همچنین موز و کاساوا را که در همه جا وجود دارد ، بریزید. با گشنیز و زیره آسیاب شده به خوبی چاشنی بزنید و شما آماده تهیه یک وعده غذایی مناسب برای یک مناسبت واقعی هستید.

سوپ SNAIL: شاید معروف ترین سوپ سنتی به دلیل آهنگ بسیار محبوب با همین نام باشد. از نظر تاریخی ، این منطقه دوباره مستعمره اسپانیا است و به شدت بر سنت های آشپزی گاریفونا هندوراسی با منشا آفریقایی تکیه دارد.

این سوپ با طعم گوشت نرم تنان Conch است که می توانید آن را در سوپر مارکت های هندوراس خریداری کنید. ساکنان می گویند کلید یک سوپ حلزون خوب استفاده از نارگیل رنده شده و شیر نارگیل است. سبزیجات از جمله پیاز سفید با مواد سبز ، ذرت ، لوبیا سبز ، کرفس ، ماکارونی و موز اجباری به آبگوشت اضافه می شود. وقتی غذاهای دریایی دیگر با کنچ جایگزین می شوند ، آنها تبدیل به سوپ غذای دریایی یا سوپ غذای دریایی می شوند.

سوپ قابلمه: به معنای واقعی کلمه “سوپ قابلمه” سابقه رسمی ندارد زیرا دستور رسمی ندارد. نوع هندوراس از دنده های کوتاه گوشت و آب گوشت تهیه می شود ، همراه با سبزیجات ، معمولاً سیب زمینی ، سایوت ، کدو ، هویج ، پیاز ، ذرت خرد شده و کاساوا ، با چاشنی های سنتی. تهیه آن آسان است و خورشت بسیار رضایت بخشی از گوشت و سبزیجات است.

TOPADO OLANCHANO: یک سوپ سنتی است که با گوشت خشک تهیه می شود. به سختی می توان آن را سوپ نامید ، اما خورش بسیار قوی گوشت و سبزیجات است که گوشت را با دنده های خوک ، پوست خوک نمک زده ، کاساوا ، سیب زمینی ، موز و سوسیس خاصی به نام Chorizo ​​Olanchano ترکیب می کند. تهیه این غذا یک پروژه تمام روز است و یک غذای مناسب برای مهمترین مهمانان است. این برای گیاهخواران یا ناظران وزن نیست ، اما آن را فراموش نکنید.

سوپ کاپیروتاداس: این سوپ پیراشکی پنیر است که در اصل از دوران استعمار اسپانیا در میان کاتولیک ها بسیار فقیر است و نمی تواند هزینه ماهی برای روزه را پرداخت کند. نسخه سنتی هندوراس پنیر رنده شده محلی را با آرد ذرت تازه آسیاب شده ترکیب می کند و به شکل کیک های گرد کوچک در می آید. اینها در آب مرغ به همراه هویج ، سایوت و سیب زمینی پخته می شوند و یک سوپ فوق العاده و غنی برای عید پاک می سازند. هر کسی در هندوراس در طول عید پاک باید آن را امتحان کند ، نه تنها به دلیل طعم عالی ، بلکه به دلیل اهمیت مذهبی و فرهنگی آن.

توپ ماهی خشک: این سوپ بسیار شور است که با ماهی خشک تهیه می شود و همچنین به طور سنتی برای عید پاک رزرو می شود. راز در اینجا افزودن شیر نارگیل به آبگوشت ماهی ، همراه با کاساوا ، موز سبز و موز است. این یک سوپ شفاف و بسیار خوشمزه است. این سوپ به دلیل دلالتهای مذهبی از اهمیت سنتی بالایی برخوردار است و در زمان روزه داری جزء اصلی محسوب می شود.

هر بازدید کننده ای از هندوراس که به دنبال نوعی غرق شدن در فرهنگ است باید با غذاهای محلی شروع کند و سوپ های سنتی مکان خوبی برای شروع است. در اینجا ، به معنای واقعی کلمه ، می توان تاریخ فرهنگی ، استعماری و مذهبی را تجربه کرد. همراه با یک آبجو سرد هندوراسی ، تجربه ای است که فراموش نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *