ناشران کتابهای نئونازی با بودجه FBI اسناد دادگاه را فاش می کنند


اسناد دادگاه فاش کرد مردی که ارتباط نزدیکی با سازمان های برتری طلبان سفیدپوست دارد به عنوان یک مطلع ، بیش از 100،000 دلار از اداره تحقیقات فدرال دریافت کرده است.

بر اساس سوابق به دست آمده توسط روزنامه نگار تحقیقی علی وینستون ، جاشوا کالب ساتر ، از کلمبیا ، SC ، از سال 2003 با FBI کار می کند. اسناد و مدارک نشان می دهد که FBI امیدوار بود دیگران را درگیر یک انتشارات پنهان نئونازی در این ایالت ، Martinet Press ، مورد هدف قرار دهد. در میان بسیاری از آثار بحث برانگیز ، فهرست او شامل “قرآن شیطان” است ، کتابی که وعده می دهد “با توجه به توضیحات آنلاین” راهی برای کسانی که مایلند به جهنم بروند و ادعای شیطان را به عنوان ارباب خود می کنند ، ارائه شود.

پدر ساتر ، دیوید ، وزیر پنطیکاستال ، به عنوان ارائه دهنده یادگاری های نژادپرستانه در فروشگاه پاتریوت جنوبی کلمبیا ، جایی که هر دو مرد کار می کردند ، شناخته می شود.

اسناد کشف شده توسط وینستون ، اقدامی برای سرکوب شواهد ، بخشی از پرونده علیه کالب کول ، ساکن تگزاس است ، که تصور می شود یکی از اعضای برجسته گروه تروریستی نئونازی نژاد Atomwaffen Division بود که به طور رسمی در سال 2015 تشکیل شد. به سرپرستی جان کامرون دنتون از ویرجینیا. به دفتر مرکزی این سازمان در جنوب ایالات متحده است و به کانادا ، انگلستان ، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی رسیده است.

جان کامرون دنتون
جان کامرون دنتون ، که در عکس خود در آوریل 2021 به تصویر کشیده شده است ، به عنوان بنیانگذار گروه جهانی نئونازی نژادی Atomwaffen Division شناخته می شود. دنتون به دلیل برنامه ریزی برای حمله به کلیساهای آفریقایی تبار ، اعضای کابینه آمریکا و روزنامه نگاران ، گناهکار شناخته شد.
AP

وکلای متهم کول در این طرح استدلال می کنند که شواهد مربوط به حکم بازرسی از منزل وی باید از دادگاه رد شود زیرا این قولنامه “دلیل احتمالی برای بازرسی خانه را مشخص نکرده است”.

به گفته وینستون ، اگرچه در اسناد به صراحت از ساتر نام برده نشده است ، اما توصیف اطلاعات اف بی آی در آن به همکاری وی اشاره می کند.

آنها نوشتند: “دولت به وکیل مدافع اطلاع داد که IC ، در این مورد ، تقریباً در شانزده سال گذشته به عنوان مطلع FBI کار می کرده است.” “از سال 2003 ، بیش از 140،000 دلار برای این کار دستمزد گرفته است. از همه مهمتر ، IC 78،133.20 دلار بعلاوه پیش پرداخت 4،378.60 دلار تا 7 فوریه 2018 دریافت کرده است ، که تقریباً همزمان با کار خود در تحقیقات آقای کول و اتم وافن است. “

ساتر در سال 2003 به دلیل ارتباط با ملل آریایی دستگیر شد ، توسط یک افسر پلیس مخفی در فیلادلفیا اسلحه بدون علامت به او فروخته شد ، جزئیاتی که در دادگاه کول منعکس شده است ، که به کار ساتر با FBI از 18 سال دستگیری اش اشاره می کند. زودتر

این جنبش ادامه می دهد: “CI یک مجرم مجرم است و در حال حاضر صاحب و اداره کننده یک شرکت انتشاراتی است که نوشته های برترین نژاد سفید پوست را توزیع می کند. CI کار طولانی خود را به عنوان یک خبرچین حرفه ای در ازای در نظر گرفتن حکم وی به دلیل محکومیت فدرال برای داشتن یک اسلحه آتش با شماره سریال تخریب شده و صدا خفه کن ثبت نشده. او با پرداخت حقوق به کار خود ادامه داد. “

معاون پس از آزادی از زندان گزارش می دهد که ساتر به کارولینای جنوبی بازگشت و با جیلیان هوی ، مدیر روزنامه مارتینت پرس ازدواج کرد. به گفته محققان مرکز حقوق فقر جنوبی ، بازرسان مدتهاست که به ارتباط وی با FBI دست کم از سال 2005 مشکوک هستند.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *