نکاتی در مورد رژیم غذایی بیماری گریوز که احتمالاً نمی دانید

قبل از اینکه نکاتی را در مورد رژیم غذایی بیماری گریوز که می تواند سلامت شما را به حالت عادی بازگرداند ، مورد بحث قرار دهم ، ابتدا اجازه دهید به شما بگویم که من نه تنها یک متخصص مراقبت بهداشتی مجاز هستم ، بلکه شخصاً به بیماری گریوز مبتلا شده ام. و قطعاً تغذیه نقش عظیمی در بازگشت سلامت من به حالت عادی ایفا کرد. من به شما هشدار می دهم که به عنوان یک پزشک جامع ، من به روشهای درمانی طبیعی علاقه دارم ، بنابراین در حالی که اکثر متخصصان غدد درون ریز بیماری گریوز را “غیر قابل درمان” می نامند ، اما بر اساس تجربیات شخصی خودم ، من معتقدم که بیماری گریوز قابل درمان است. برای بازیابی سلامتی بسیار مهم است.

بنابراین ، اگر به دنبال نکاتی در مورد رژیم بیماری گریوز هستید که به شما کمک می کند سلامت خود را به حالت عادی بازگردانید ، از خواندن اطلاعات زیر لذت خواهید برد. همانطور که قبلاً اشاره کردم ، رژیم غذایی می تواند نقش مهمی در درمان طبیعی بیماری گریوز داشته باشد. با این حال ، من به شما می گویم که در حالی که خوردن غذاهای سالم و افزودن مکمل های غذایی می تواند مفید باشد ، عوامل دیگری نیز در بهبود شما نقش دارند که در این مقاله به اختصار به آنها اشاره می کنم.

من همچنین به شما هشدار می دهم که پزشکان مختلف در مورد رژیم غذایی که “سالم” تلقی می شود ، نظرات متفاوتی خواهند داشت. و بیایید برای یک لحظه صادق باشیم … هیچ کس رژیم “کامل” نمی خورد ، زیرا به نظر من هر چند وقت یکبار “بد” بودن مشکلی ندارد. به عنوان مثال ، یک بار با یک بیمار که عاشق اسموتی بود ، مشورت کردم ، همانطور که می توانید حدس بزنید چندان سالم نیست. و در حالی که برای این فرد ایده آل است که اسموتی ها را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کند ، مصرف هر از گاهی اوقات معمولاً مشکل بزرگی نیست. و همین امر در مورد سایر غذاها نیز صدق می کند.

البته، استثناهایی وجود دارد. به عنوان مثال ، فرد مبتلا به بیماری سلیاک احتمالاً نمی تواند “هر از گاهی” بدون داشتن واکنش بد غذای حاوی گلوتن بخورد. مثال دیگر شامل شخصی است که نمی تواند با یک اسموتی گاه به گاه ، یا مقداری تکه پیتزا و غیره “قانع” شود. به عبارت دیگر ، بهتر است از غذاهای “بد” دوری کنید یا مصرف بیش از حد آن را شروع کنید.

آزمایش آلرژی غذایی ایده خوبی است

به هر حال ، یکی از اولین مواردی که قبل از اینکه کسی عادات غذایی خود را تغییر دهد ، توصیه می کنم آزمایش آلرژی غذایی است. مراجعه به پزشک معمولی آلرژی ممکن است بهترین گزینه نباشد ، زیرا معمولاً فقط آنتی بادی IgE را امتحان می کنند. ممکن است بخواهید به یک پزشک جامع مراجعه کنید و یک پانل ELISA / EIA دریافت کنید ، که همچنین آنتی بادی IgG را اندازه گیری می کند و معمولاً دقیق تر است (اگرچه این بستگی به آزمایشگاه انجام آزمایش دارد).

جایگزین دیگر در نظر گرفتن یک پنل سلامت GI است. شرکت Diagnos-Techs این نوع آزمایشات را ارائه می دهد که سلامت دستگاه گوارش را اندازه گیری می کند و شامل بیش از ده آزمایش با استفاده از نمونه بزاق و مدفوع است. آنها همچنین یک صفحه عدم تحمل غذایی FIP را ارائه می دهند که تعیین می کند آیا شما به چهار مورد از رایج ترین غذاها (گلوتن ، سویا ، شیر و پروتئین تخم مرغ) حساسیت دارید یا خیر.

یک روش ارزان تر ، انجام رژیم حذف است که در آن تمام آلرژن های رایج را از مواد غذایی (گندم ، سویا ، لبنیات و غیره) حذف می کنید و سپس به آرامی یک آلرژن بالقوه را در یک زمان معرفی می کنید. روشهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، اما در اینجا یک مثال آورده شده است. می توانید یک برنامه تصفیه را دنبال کنید (به طور مختصر توضیح داده شد) و پس از اتمام برنامه تصفیه ، گندم را به مدت 3 روز معرفی کنید و ببینید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد. مطمئن شوید که بیش از یک آلرژن بالقوه را اضافه نکنید ، به عنوان مثال شما گندم و لبنیات را اضافه کرده اید و واکنش بدی داشته اید ، نمی دانید کدام عامل آلرژن مسئول است.

یک برنامه تصفیه می تواند مفید باشد

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، بسیاری از افراد می توانند از برنامه تصفیه استفاده کنند. انواع مختلفی از این برنامه ها وجود دارد و برای انجام این کار ، توصیه می شود تحت نظر متخصص حرفه ای مراقبت های بهداشتی باشید. وقتی یکی از بیمارانم را در برنامه تصفیه قرار می دهم ، ترجیح می دهم که حداقل از بیست و یک روز از گلوتن ، لبنیات ، سویا و سایر آلرژن های رایج خودداری کنند. باز هم ، دلیل این امر این است که آنها آلرژن های رایج هستند.

از سوی دیگر ، ما آنها را تشویق می کنیم که مقدار زیادی سبزیجات ، برخی میوه ها و همچنین مرغ ، بوقلمون و انواع خاصی از ماهی بخورند. من به آنها توصیه می کنم غذای ارگانیک بخرند ، حداقل در مورد گوشت. اگر بخواهند همه چیز ارگانیک بخرند بسیار خوب است ، من متوجه می شوم که برخی از مردم نمی توانند این هزینه را بپردازند ، بنابراین اگر مجبور به انتخاب هستید ، توصیه می کنم گوشت ارگانیک بخورید و سعی کنید از سبزیجات غیر ارگانیک دوری کنید. و میوه های غنی از آفت کش آنها لزوما تنها غذاهایی نیستند که توصیه می کنم ، زیرا اکثر مردم می توانند مقدار کمی آجیل خام (تخمه آفتابگردان ، بادام و غیره) و همچنین برخی غذاهای دیگر مصرف کنند.

یک مثال واقعی از رژیم غذایی بیماری گریوز:

در اینجا یک مثال از پروتکل روزانه هنگام پیروی از رژیم بیماری گریوز آورده شده است. به خاطر داشته باشید که این فقط یک مثال است و رژیمی نیست که من به طور دائمی از آن پیروی می کنم (اگرچه به من آموزش داده است که بهتر غذا بخورم و هنوز هم تا به امروز غذا می خورم):

صبحانه:

• نوشیدنی پروتئینی حاوی 2 فنجان آب تصفیه شده ، یک فنجان انواع توت های مخلوط (تمشک ، زغال اخته و توت سیاه) ، یک فرم سالم پودر پروتئین و 1 قاشق چایخوری روغن دانه کتان (پس از یک ماه یک تخم مرغ ارگانیک خام به آن اضافه کردم).

میان وعده صبح:

• سیب ارگانیک و تخمه آفتابگردان خام

ناهار:

• سالاد مرغ کبابی: ترکیبی از سبزیجات ارگانیک و اسفناج ، مرغ کبابی ارگانیک

میان وعده بعد از ظهر:

• یک نوشیدنی پروتئینی دیگر (بسیار سیر کننده و در واقع طعم عالی دارد)

:

• بوقلمون بو داده ارگانیک

• نوعی سبزیجات (یعنی کدو تنبل)

میان وعده بعد از شام:

• 1 فنجان آجیل خام (بادام ، آجیل برزیلی ، گردو ، بادام هندی)

اگرچه این رژیم نسبتاً سالم است ، اما متوجه خواهید شد که این رژیم کامل نیست. احتمالاً باید سبزیجات بیشتری استفاده کنید ، اما در کل این رژیم غذایی سالم بود. امروز من هنوز سالم غذا می خورم ، اما گاهی اوقات برخی از غلات کامل را اضافه می کنم (به عنوان مثال ، من یک بسته بوقلمون یا یک ساندویچ با نان سبوس دار دارم) ، و گاهی اوقات حتی برای پیتزا بیرون می روم ، مقداری می خورم. شکلات و غیره

اگر در حال حاضر مقدار زیادی غذای ناخواسته می خورید و / یا میل شدید به شیرینی و کربوهیدرات دارید ، انتظار نداشته باشید که یک شبه تغییر کند. در چنین شرایطی ، بهتر است آن را به آرامی انجام دهید ، و هنگامی که برای اولین بار با یک بیمار که هوس شدید شیرینی و کربوهیدرات دارد مشورت می کنید ، من آنها را در یک پروتکل قرار می دهم تا به آنها کمک کند از این هوس ها خلاص شوند و در نتیجه انتقال به یک سالم تر رژیم بسیار راحت تر شخصاً ، من با خوردن غذاهایی مانند Fruit Loops ، Burger King Whoppers ، و سیب زمینی سرخ کرده بزرگ شدم و مقدار زیادی پانچ هاوایی نوشیدم. و در حالی که من در حال حاضر بسیار سالمتر غذا می خورم وقتی به بیماری گریوز مبتلا شدم ، وقتی شروع به تغذیه سالم کردم ، مدتی طول کشید.

مقدار زیادی آب تصفیه شده بنوشید

شما همچنین می خواهید در این مدت مقدار زیادی آب تصفیه شده بنوشید و از نوشیدنی های گازدار و حتی بیشتر آب میوه ها که ممکن است قند بالایی داشته باشند خودداری کنید. در مورد نوع آبی که باید بنوشید ، پزشکان مختلف نظر متفاوتی دارند ، اما من آبی را پیشنهاد می کنم که از طریق اسمز معکوس یا تقطیر عبور کرده و با مواد معدنی افزایش یافته است. برخی با من مخالفت می کنند و آب بدون مواد معدنی اضافی را ترجیح می دهند. در هر صورت ، از آب لوله کشی دور بمانید و همچنین مراقب نوشیدن آب چشمه باشید مگر اینکه مشخص شود منبع از کیفیت خوبی برخوردار است.

گواتروژن چیست؟

همچنین برخی گواتروژن ها وجود دارند که باید تمام تلاش خود را برای اجتناب از آنها انجام دهید. گواتروژنها با عملکرد غده تیروئید تداخل دارند ، درست است که در افراد مبتلا به بیماری های پرکاری تیروئید به اندازه بیماری گریوز فاکتور مهمی ندارد ، مانند بیماری کم کاری تیروئید. اما با این وجود ، شما می خواهید غذاهای زیر را به حداقل برسانید و از برخی از آنها باید به طور کلی اجتناب شود. من شخصاً برخی از گواترهای زیر را به طور متوسط ​​(به عنوان مثال ، اسفناج و کلم بروکلی) خوردم ، در حالی که از دیگران (به عنوان مثال ، سویا) به طور کامل اجتناب کردم. به هر حال ، در اینجا برخی از گواترها را باید در نظر داشته باشید:

• سویا
• کلم بروکلی
• جوانه بروکسل
• گل کلم
• کلم پیچ
• اسفناج
• شلغم
• هلو
• توت فرنگی

از کجا بخریم؟

در مورد محل خرید ، اگرچه می توانید از فروشگاه غذای سالم خود خرید کنید ، اما من شخصاً از Trader Joes خوشم می آید ، این یک زنجیره ملی است که مقدار زیادی غذای طبیعی و ارگانیک مقرون به صرفه دارد. برخی از خواربارفروشی های معمولی و حتی مکان هایی مانند وال مارت نیز غذاهای طبیعی و ارگانیک می فروشند. در حالی که من و همسرم عاشق خرید بیشتر اقلام خود در Trader Joes هستیم ، ما برخی از غذاهای خود را در یک فروشگاه مواد غذایی سالم محلی و برخی اقلام را در یک سوپر مارکت معمولی خریداری می کنیم.

عوامل دیگری به غیر از رژیم غذایی می توانند بر سلامت شما تأثیر بگذارند

علاوه بر تغذیه سالم ، عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. از آنجا که دریافت همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز در رژیم غذایی دشوار است ، مصرف برخی مکمل های غذایی با کیفیت می تواند مفید باشد (یعنی ویتامین های گروه B ، ویتامین D ، ید ، اسیدهای چرب ضروری ، یک مکمل چند معدنی و غیره.) به همانطور که احتمالاً می دانید ، داشتن یک برنامه ورزشی منظم نیز مفید است. یکی دیگر از عوامل مهم برای افراد مبتلا به بیماری گریوز کنترل استرس در زندگی آنها است ، زیرا در حالی که تقریباً همه باید با استرس مقابله کنند ، همه ما مکانیسم های مقابله متفاوتی داریم. و افرادی که در مدیریت استرس در زندگی خود خوب عمل نمی کنند ، بیشتر به غدد فوق کلیوی استرس می دهند ، که می تواند باعث ایجاد و تشدید بیماری خود ایمنی شود.

آیا باید با پزشک غدد داخلی مشورت کنم؟

اگرچه بسیاری از غدد درون ریز بیماری گریوز را غیر قابل درمان می نامند ، اما حقیقت این است که بسیاری از مردم مانند من برای کمک به بازگرداندن عملکرد غده تیروئید و در نتیجه جلوگیری از داروهای ضد تیروئید و ید رادیواکتیو ، به روش های درمانی طبیعی متوسل می شوند. یک پزشک طبیعی با صلاحیت که بر اختلالات غدد درون ریز تمرکز می کند ، می تواند به شما در رژیم غذایی شما کمک کند ، مکمل های با کیفیت را توصیه کند و شما را در برنامه ای کامل قرار دهد که می تواند سلامت شما را به حالت عادی بازگرداند. اگرچه همه متقاضی روشهای درمان طبیعی نیستند ، اما اکثر افراد می توانند از پیروی از پروتکل درمان طبیعی سود ببرند.

بنابراین ، برای کسانی که به دنبال رژیم غذایی ایده آل برای بیماری گریوز هستند ، امیدوارم ایده بهتری در مورد غذاهایی که باید در هنگام تشخیص این بیماری بخورید داشته باشید. حقیقت این است که اکثر مردم باید رژیم غذایی سالمی داشته باشند که شامل غذاهای کامل باشد ، صرف نظر از این که دچار اختلال خود ایمنی تیروئید هستند یا خیر. انجام این کار می تواند از پیشرفت این شرایط ، همراه با سایر عوامل شیوه زندگی ، مانند ورزش منظم ، خواب با کیفیت و انجام کار خوب در مدیریت استرس جلوگیری کند. اما برای افرادی که به بیماری گریوز مبتلا هستند ، تغذیه سالم قطعاً می تواند به بهبود سلامت او کمک کند و بنابراین بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *