نگهداری مواد غذایی: باقی مانده غذای خود را با خیال راحت نگهداری کنید

بعد از یک مهمانی یا شام بزرگ ، تصمیم گیری در مورد اینکه با یک میز پر از غذای مانده چه کار کنید ممکن است در سرلوحه کار شما نباشد ، اما بخش مهمی از مهمانی است. هدر دادن غذای خوب مطمئناً حیف است ، اما باقی ماندن باقی مانده ها بدون کنترل دما می تواند ناامن باشد.

هر غذایی که بیش از دو ساعت کنار بگذارید مستعد رشد باکتریایی مضر است و باید حذف شود. این امر برای هر قسمتی از وعده غذایی صدق می کند و به ویژه اگر غذای باقی مانده در گرمای تابستان نشسته باشد بسیار مهم است. این امر در مورد غذاهای سرد و گرم صادق است ، بنابراین حتماً غذا را بلافاصله قبل از زمان غذا سرو کرده و به محض اتمام غذا ، همه چیزهایی را که نشسته اند ذخیره کنید.

باکتری ها بین 41 تا 140 درجه فارنهایت رشد می کنند که به عنوان دمای “منطقه خطرناک” برای ذخیره مواد غذایی شناخته می شود. به محض رسیدن غذا به آن محدوده ، باکتری ها بلافاصله شروع به رشد می کنند ، بنابراین هرچه زمان کمتری در آن منطقه بگذرانید ، غذا ایمن تر است.

جمعش کن!

چگونه باید با آنچه باقی مانده برخورد کرد؟

• فقط غذاهایی را که می دانید با خیال راحت دستکاری شده اند و با دوبار غوطه ور شدن یا با دستهای زیادی که آن را گرفته اند آلوده نشده است ، ذخیره کنید. اگر بیرون از باغ خود نشسته اید ، آن را کنار بگذارید.

• هنگام ارزیابی آنچه احتمالاً در سه تا چهار روز آینده می خورید صادق باشید. اگرچه هیچ کس دوست ندارد غذا را دور بیندازد ، اما به هر حال دور انداختن آن ارزش ندارد. اگر می خواهید آنها را ذخیره کنید ، بلافاصله آنها را فریز کنید.

• مطمئن شوید که مواد غذایی را به درستی ذخیره می کنید. گوشت ها را جدا از سبزیجات و غلات بسته بندی کنید. ظروف یا کیسه های ذخیره سازی را با نام اقلام و تاریخ بسته بندی آنها ، بعلاوه تاریخ “انقضا” علامت گذاری کنید تا بتوانید تا چه زمانی از آنچه استفاده می کنید پیگیری کنید.

• قبل از نگهداری همه مواد غذایی را کاملاً خنک کنید. اطمینان حاصل کنید که یخچال غذا را به اندازه کافی خنک نگه می دارد ، ترجیحاً بیش از 40 درجه. شما می توانید دمای ثابت را بدون اضافه بار یخچال ثابت نگه دارید ، که کارایی آن را به خطر می اندازد ، دلیل دیگری برای انتخاب در میزان پس انداز شماست.

• هنگام گرم شدن مجدد ، غذای باقی مانده باید حداقل 30 ثانیه به دمای داخلی 165 درجه فارنهایت برسد تا باکتری ها از بین بروند. بهتر است این کار را در اجاق گاز یا اجاق گاز انجام دهید زیرا مایکروویو به طور یکنواخت گرم نمی شود و برخی از مناطق ممکن است به خوبی گرم شوند و برخی دیگر به اندازه کافی گرم نیستند. مطمئن شوید که از دماسنج برای بررسی درجه حرارت با حذف غذا از منبع حرارت قبل از بررسی اطمینان حاصل می کنید که آن به درستی می خواند و نه فقط اندازه گیری دمای منبع گرمای شما.

در نتیجه

ذخیره ایمن مواد غذایی نه تنها از هدر دادن غذاهای خوشمزه جلوگیری می کند ، بلکه از رشد باکتری های خطرناک نیز جلوگیری کرده و تماس با بیماری های ناشی از غذا را محدود می کند. غذاهای سرد یا گرم نباید بیش از 2 ساعت کنار گذاشته شوند. در مورد آنچه می خواهید پس انداز کنید تصمیم بگیرید و مطمئن باشید که ظرف چند روز آن را می خورید.

در صورت شک ، آن را دور بیندازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *